तस्करीको साढे ३३ केजी सुनले लियो तीनको ज्यान

तस्करीको साढे ३३ केजी सुन काण्डमा तीनको ज्यान गएको छ । एकको हत्या भएको छ भने दुईले आत्महत्या गरेका छन् । मोरङ उर्लाबारी–७ का ३३ वर्षीय सनम शाक्यको हत्या भएको एक महिनापछि अन्य दुईले आत्महत्या गरेका हुन् ।

तस्करीमा संलग्न रहेको आरोपमा पक्राउ परी हिरासतमा रहेका प्रेमलाल चौधरीले शुक्रबार आत्महत्या गरे । नेपाल एयरलाइन्सका लोडर चौधरी महानगरीय प्रहरी वृत्त सिंहदरबारको हिरासतमा थिए । अर्का आरोपी सानु बनले पनि केही दिनअघि प्रहरी हिरासतमै आत्महत्या गरेका थिए । तर, प्रहरीले बन आत्महत्याको घटना गोप्य राखेको छ । उनी थाई एयरवेजका इन्जिनियर थिए ।

‘प्रेमलाल चौधरी शुक्रबार बिहान ४ बजे हिरासत कक्षको ट्वाइलेटमा झुन्डिएको अवस्थामा फेला परे । उनको उद्धारका लागि प्रहरी ट्वाइलेटभित्र छिर्‍यो । पासोबाट निकाल्यो । बाँच्छन् कि भन्ने लागेर तुरुन्तै वीर अस्पताल लगियो । तर, बचाउन सकिएन । बनको घटनाको सम्बन्धमा भने थाहा भएन,’ प्रहरी वृत सिंहदरबारका प्रमुख डिएसपी अपिलराज बोहराले नयाँ पत्रिकालाई बताए ।

यसरी भयो सनमको हत्या

तस्करी गरेको साढे ३३ केजी सुन गायब पारेको भन्दै १६ फागुनमा सनमलाई सहकर्मीले नै अपहरण गरेर अज्ञातस्थलमा बन्धक बनाएका थिए । चारदिनसम्म करेन्ट लगाएर यातना दिएपछि उनको मृत्यु भएको थियो । घटनामा संलग्न रहेको भन्दै प्रहरीले काभ्रेका ३२ वर्षीय टेकराज मल्ल, मोरङ उर्लाबारी–७ का ३३ वर्षीय कृष्ण भनिने नरेन्द्र कार्की र सोही ठाउँका ३७ वर्षीय मोहन काफ्लेलाई पक्राउ गरेको थियो ।

१८ जना समातिए

प्रहरीले तस्करीमा संलग्न रहेको आशंकामा एयरलाइन्सका कर्मचारीदेखि न्युरोडका व्यापारीसम्मलाई पक्राउ गरेको छ । पक्राउ पर्नेको संख्या १८ पुगेको छ । प्रहरीका अनुसार पक्राउ पर्ने आरके ज्वेलर्सका मालिक राजेन्द्र शाक्य, जय मातादी ज्वेलर्सका मालिक पवन अग्रवाल, पर्यटन व्यवसायी भुजुङ गुरुङ, हेमन्त गौतम, गोपालकुमार श्रेष्ठ, बालकृष्ण श्रेष्ठ, कपिल पुरी, लालबहादुर मगर, राजु महर्जनलगायतका छन् । पक्राउ परेका एयरलाइन्सका कर्मचारीमा थाई एयरवेज, फ्लाई दुबई र नेपाल एयरलाइन्सका छन् ।

कहाँ छ साढे ३३ केजी सुन ?

साढे ३३ केजी सुन तस्करी काण्डमा जोडिएर तीनजनाको ज्यान गइसकेको छ । तर, उक्त सुन कोसँग कहाँ छ अझै खुल्न सकेको छैन । न सुन ल्याउन लगाउने समातिएका छन्, न पठाउने व्यक्तिको पहिचान नै खुल्न सकेको छ । अनुसन्धानमा खटिएका प्रहरीका अनुसार गायब भएको भनिएको साढे ३३ केजी सुन गोरे भनिने चुडामणि उप्रेतीको हो । तर, उनलाई प्रहरीले अझै पक्राउ गर्न सकेको छैन । पछ्याउँदै जाने क्रममा उप्रेतीले सुन स्टोर गर्ने गरेको कोठा भने फेला प¥यो । उक्त कोठा नयाँ वानेश्वरस्थित एक घरमा छ । तर, प्रहरीले त्यहाँ पनि सुन भेट्टाएन । तस्करीमा जोडिएका १८ जनालाई भने प्रहरीले पक्राउ गरिसकेको छ । यो खबर आजको नयाँ पत्रिका दैनिकमा पाछिएको छ ।

Recommended For You

About the Author: Bibas chetan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: कपी गर्न अनुमति लिनुहोला !!